Дитячий будиночок своїми руками для дачі
Як побудувати дитячий будиночок для дачі своїми руками
Після того, як ви визначилися з кресленням і плануванням, слід вибрати місце на ділянці, де буде побудований дитячий будиночок своїми руками для дачі. Це дуже важливий етап. Особливо, якщо планується капітальна конструкція, яка буде стояти на ділянці кілька років, а потім, можливо, стане затишним флігелем або сарайчиком.
Звичайно, кожна дитина мріє мати власний будинок на дереві. Якщо планується даний варіант, майбутнє місце споруди слід ретельно убезпечити. Діти не можуть довго сидіти на одному місці, рано чи пізно почнуть досліджувати територію навколо будинку. Також імовірна ситуація, що під час якоїсь гри дитина може впасти з висоти. Якщо убезпечити простір не вийде, від ідеї дитячого будиночка для дачі своїми руками на дереві, краще відмовитися і звести споруду на землі.
Ось кілька рекомендацій з вибору місця:
- Підбирайте територію, яка відмінно проглядається з абсолютно будь-якої частини присадибної ділянки і з вікон будинку, щоб завжди мати можливість спостерігати за дітьми та їхніми іграми.
- Не встановлюйте споруду на відкритому, сонячному ділянці. Краще зупинити свій вибір на місці, яке вкриває тінь дерев, особливо в той час, коли сонце в зеніті.
- Якщо на вашій дачі є басейн або колодязь, не ставте хатинку поруч з ними. Клумби і грядки з овочами також слід виключити. У процесі захоплюючої гри дитина може не помічати нічого навколо себе, тому ризики отримати травму або затоптати рослини слід звести до мінімуму.
- Майданчик для барбекю, коптильні або мангала – також не найкращий сусід для конструкції. Краще зводити дитячі будиночки для дачі своїми руками подалі від диму і вогню.
Етапи будівництва
Спорудження цієї конструкції умовно можна розділити на 4 етапи:
Фундамент.
Зводячи підстава будиночка для дітей на дачі своїми руками, не потрібно підходити до процесу також серйозно, як і до створення фундаменту будинку. Тут можна обійтися без заливки, а просто викопати грунт на 10-15 см і закласти її цеглою. Це найбільш просте і недороге рішення.
Каркас підлогу і стіни.
Будівництва підлоги слід приділити максимум часу. Його можна зробити з лагів та статевої дошки або скористатися OSB і фанерою. Перший варіант кращий. Біля кожного кута підстави потрібно викопати ями для брусів, для опори стін. Куточки з металу допоможуть конструкції стати міцніше. Після цього обшийте дитячий будиночок на дачі своїми руками. Для цього потрібні фанера або дошки.
Дах.
Для неї підійде проста фанера. Однак, щоб побудувати дитячий будиночок на дачі своїми руками з максимальною надійністю, краще вибрати ондулін або металочерепицю
Внутрішня обстановка.
Обладнайте хатинку лавками (краще відразу прикрутити їх до підлоги) чи м'якими пуфиками. На підлогу краще постелити покривало або невеликий килим (малюки люблять возитися на підлозі). Дівчаткам можна поставити іграшкову кухню тощо.
Інвентар і будматеріали
У перелік інвентарю входять:
- шуруповерт і саморізи;
- пила-ножівка;
- рівень і рулетка;
- стамеска;
- рубанок;
- кут з металу;
- дриль;
- наждачний папір;
- кисті і покриття для деревини.
Звичайно, при будівництві дитячих ігрових будиночків своїми руками потрібні такі матеріали:
- брус (рекомендований переріз 50 х 50);
- матеріал для обшивки;
- підлогове покриття;
- цеглу;
- покрівельні матеріали;
- вікна та двері (можна замовити готові або зробити самостійно).