Будка для собаки креслення і розміри
Розміри собачих будок, конструкції споруд
Абсолютно будь-який пес, незалежно породистий він чи ні, потребує теплом зручному будиночку, де він зможе сховатися від холоду та опадів. Він повинен бути комфортним, утепленим і по можливості естетичним. Однак, перш ніж зважитися на покупку або будівництво буди своїми руками, слід визначитися з габаритами виробу. Розглянемо будку для собаки креслення і розміри докладніше.
Габарити будови безпосередньо визначаються параметрами вихованця. Якщо простору занадто мало, собаці буде жарко і незручно. Коли території навпаки, з надлишком, чотириногий друг стане мерзнути в зимовий період.
Щоб підібрати оптимальну будку для собаки розміри, знімають з самого вихованця наступним чином:
- вимірюється відстань від основи хвоста до носа – це майбутня глибина споруди;
- вимірюється висота холки і до неї приплюсовується ще близько 5 см – це нормальна висота буди;
- вхід робиться навпаки, на 5 см менше, ніж висота в холці, пес повинен спокійно заходити в приміщення трохи пригнувши голову;
- визначається ширина грудей, потім до отриманої цифри також додають 5 см – це ширина входу.
Тепер розглянемо розміри будки для собак трохи докладніше:
- Для великих порід (німецька вівчарка, сенбернар, ньюфаундленд).
Зразкові габарити буди, наступні:
- вхід в будку – 60 х 40 см;
- ширина – 100 см;
- висота – 90 см;
- глибина – 130 див.
- Для середніх порід (хаскі, маламути та інші лайки, ротвейлери, чау-чау, дворняги).
Тут приблизні розміри будки для собаки такі:
- вхід в будку – 50 х 35 см;
- ширина – 75 см;
- висота – 80 см;
- глибина – 110 див.
- Для маленьких порід.
Такі собачки рідко живуть на вулиці, для них виготовляють будиночки, які розміщуються в квартирі, з наступними габаритами:
- вхід – 40 х 30;
- ширина – 55 см;
- висота – 60 см;
- глибина – 70 см
Конструкції і розміри собачих будок
Крім розмірів собачих будок, слід враховувати і їхні конструкції. Ось декілька варіантів:
- Споруда з двосхилим дахом – одне з найпоширеніших. Стіни будови найчастіше виготовляють з дерева, а дах з шиферу, дерев'яних штифтів і так далі. Якщо планується знімний дах, то краще цю конструкцію не вибирати для великих порід, так як покрівля досить важка, і її складно буде піднімати.
- Будова з односхилим дахом. Воно дуже схоже на описане раніше, однак тут прикриття набагато легше піднімати. Такі собачі будки розмірами і конструкцією відмінно підійдуть для вихованців великих порід.
- Будка з тамбуром – найкомфортніший варіант. Чотириногий друг може в період поганої погоди перечекати її під накриттям, а ночувати в утепленому приміщенні. У такій конструкції собачої будки розміри можуть бути різними, все залежить від побажань замовника.
Існує ще маса різновидів конструкцій абсолютно для різних порід і габаритів. Приміром, незвичайну, дизайнерську «резиденцію» практично неможливо купити в магазині, її доступно зробити на замовлення або своїми силами.
Розміри собачих будок – рекомендації
На завершення пропонуємо вам ознайомитися з деякими порадами щодо габаритів буди.
- Вираховуючи розміри будки для великої собаки, слід пам'ятати, що житло кавказької вівчарки не може бути менше вказаних вище габаритів. Що стосується лабрадора або німця, то можливо трохи зменшити приміщення.
- Визначаючи розміри будки для середньої собаки, варто враховувати той факт, що, якщо буда призначена для короткошерстной породи, наприклад, ротвейлера, потрібно обов'язково додатково утеплити її.
- В областях з холодними зимами, потрібно строго слідувати вказаним габаритами. У південних регіонах допускається зробити приміщення трохи більше, щоб вихованцеві не було жарко.