Дерев'яні паркани
Дерев'яний паркан являє собою конструкцію, що складається з опор, між якими знаходяться прольоти з таких елементів, як:
- дошки або щити;
- рейки або кругляк;
- дерев'яні прути та ін.
Виготовлення дерев'яних парканів має багатовікову історію. Сучасні огорожі, виконані з екологічно чистої і податливою при обробці деревини, дуже популярні у власників заміських будинків.
Для кожної породи деревини характерні свої: фактура, міцність, колір і ступінь стійкості до механічних і природних впливів, що дозволяє реалізувати будь-який дизайнерський задум.
Особливості та переваги дерев'яних парканів
- Для виготовлення дерев'яного паркану простої конструкції спеціальне обладнання не потрібно.
- Завдяки податливості деревини в процесі обробки, є можливість створити будь-яку за складністю конструкцію (від частоколу або паркану до комбінованого спорудження, що має багатошарову структуру, і справжнього шедевра дерев'яного зодчества).
- Купити паркан з дерева можна за цілком прийнятною ціною, адже деревина – один з найбільш недорогих і доступних матеріалів.
- Установка дерев'яного паркану здійснюється порівняно швидко – від одного до трьох днів.
- Для збереження відмінних експлуатаційних характеристик протягом десятків років потрібно періодично доглядати за парканом з дерева, забарвлюючи його фарбою з антибактеріальними добавками, яка захищає деревину від згубного впливу підвищеної вологості, сонячних променів, комах та ін
Де застосовуються дерев'яні паркани?
З Огляду на те, що деревина володіє особливими експлуатаційними властивостями, паркани з неї використовуються в наступних випадках:
- для зонування і захисту територій, у тому числі присадибної чи дачної ділянки;
- як тимчасове огородження будмайданчика і будь-якого будується або реставрується об'єкта;
- для виконання функції декоративної огорожі поруч з рестораном, кафе та ін
Різновиди конструкцій
Штахетник – це дощатий паркан з зазорами або без них, прольоти якого прибиваються до поперечним поперечин.
Шаховий штахетник або шахматка складається з двох рядів дощок, при цьому другий ряд зміщений відносно першого. Дерев'яний паркан такої конструкції гарантує приватність.
Огорожу «ранчо» монтується з прольотів, що складаються з горизонтальних рейлінгів – брусів або дощок. Його завдання – обмеження доступу до території або її розділення. Для того щоб захистити пасовище або загін для коней, встановлюють огорожу з колод, а для захисту приватного володіння або його зонування – огорожу з дощок або брусів.
- Прольоти огорожі у вигляді «драбинки» зроблені з струганих дощок, які розміщуються горизонтально внапуск.
- «Тин» чи «плетінка» - привабливе естетично і просте огорожа з дерев'яних прутів обвивають стовпи. Даний дерев'яний паркан вдало доповнить екстер'єр готелю, кафе чи ресторану, які оформляються в етнографічному стилі.
- Заточені оциліндровані колоди, розташовані вертикально між цегляними стовпами (якщо огорожу комбінований) утворюють частокіл – найдавніший вид оградительного споруди.
- Дерев'яний паркан, що нагадує решітку з прямим або косим розміщенням рейок, розташованих навхрест, які можуть переплітатися, виготовляється з модрини або бука, ясеня або дуба. Для створення унікальних візерунків відстань між рейками можна міняти і групувати їх на свій розсуд.
- Якщо на несуче полотно огорожі нанести зістиковані дерев'яні деталі, щільно прилеглі один до одного, то отримаємо декоративно облицьований паркан.
Отже, перед тим, як купити паркан із дерева, слід визначитися з його призначенням, конструкцією та формою. Така екологічно чиста та приваблива огорожа, як дерев'яний паркан, захищає ділянку від сторонніх та сприяє створенню затишної атмосфери. Щоб паркан з дерева прослужив довше і зберіг свій первісний вигляд, його необхідно періодично доглядати.