Будка для собаки своїми руками
Як зробити будку для собаки своїми руками: відповіді
Як зробити будку для собаки своїми руками – ключове питання, на який ми постараємося відповісти. Перед початком будівництва потрібно розрахувати розмірні параметри, створити креслення. Будка повинна підходити за розмірами вихованцеві.
Тип породи тварини визначає можливі варіації буди:
- маленька, розміри якої досягають 70 х 55 х 60 см в довжину, ширину і висоту відповідно;
- середня, габарити якої по Д х Ш х 120 х 7 5х 80 см;
- велика (для собак, які по холці мають зростання як у кавказців) параметри якої дорівнюють 140 х 100 х 95 див.
Габарити буди можуть бути змінені в бік збільшення, зокрема тоді, коли питання стосується побудови цуценя. При монтажі конструкції треба також враховувати:
- достатня кількість вільного простору для пса;
- зручність вхідного отвору;
- необхідність внутрішнього утеплення;
- надійність даху і стін, щоб пес не постраждав від опадів і вітру;
- екологічність використовуваних матеріалів (оптимальний варіант – деревина);
- місце розташування конструкції – обов'язково на безвітряної стороні.
Тепла будка для собаки своїми руками: план споруди та особливості утеплювача
Тепла будка для собаки своїми руками або проста – не грає ролі. Етапи її монтажу будуть однаковими.
Весь процес включає 5 основних етапів:
- Облаштування каркаса. Рамка дна виконується з 4 брусків, сторонами 5 див. В вертикальному положенні (по кутах каркаса) закріплюються стійки. Їх розмірні параметри повинні підходити по висоті буди. Верхня зона також обв'язується брусками. Надати міцності будові можна за допомогою монтажу додаткових перемичок з боку лазу і днища.
- Монтаж покрівлі. Для її створення потрібно виготовити 2 конструкції. Кожна з них повинна мати 2 бруса, довжина і ширина яких дорівнює 5 х 5 см Після цього вони приєднуються під кутом, рівним 40 градусів. Заготовки скріплюються у верхніх точках в горизонтальному положенні за допомогою бруса з однаковим типом перерізу. Важливо, щоб заготовка виступала в передній частині буди на 20 див. Після цього бруски з'єднуються на кроквах, а саме на їх нижніх частинах.
- Обшивка каркаса. Дерев'яна будка відбувається з зовнішньої частини вагонкою. Важливо не допускати при цьому утворення щілин. Підлогу застеляється руберойдом.
- Процес утеплення. Внутрішня частина буди вистилається пергаміном, фиксирующимся степлером в кутових точках. Після цього кріпиться мінвата або пінопласт. Закривається утеплювач пергаміном фанерою і (стіни і підлога).
- Облаштування даху. До фанерного каркаса даху кріпиться пергамін, після чого він утеплюється. В кінці монтажу фіксується профнастил.
Будка для собаки своїми руками: фото робіт
Будка для собаки своїми руками може бути більш комфортною, якщо пропрацювати креслення з тамбуром. Тоді житло для улюбленця матиме окреме спальне місце і тамбур, що захищає від опадів. Важливо, щоб тамбур буди був просторим і відповідав росту пса. Зовнішній вигляд собачої будки може бути різноманітним, наприклад, таким.
Зведення конструкції відбувається за тим же алгоритмом, що і звичайної будки. Буда для пса може бути і найпростішою, без будь-яких декоративних елементів.
Може мати додаткові ніші для мисок з їжею або горищем для різних пристосувань.
Яку вибрати для свого пса – особисте справи кожного. Але головне – не економити на будматеріалах і правильно розрахувати габаритні розміри майбутньої буди.